Proč KISK

10. října 2020

Proč jsem si vybrala pro své magisterské studium právě KISK? A co jsem od následujících dvou let očekávala?


Proč jsem si vybrala právě KISK?

Zvažovala jsem, že půjdu na navazující studium do zahraničí, ale víc se mi líbilo zůstat v Brně. Drží mě tu spousta lidí a vybudovaných příležitostí. Navíc jsem se bála, že bych se pak už ze zahraničí nevrátila, že by mě příliš lákalo zůstat navždy.

Mohla jsem pokračovat na informatice na FI MU, ale bála jsem se, že bych znalosti nabyté během dvou let náročného magisterského studia informatiky nevyužila a naopak by mi chyběl čas se vzdělávat v oblasti designu, k níž mě to odjakživa táhne víc.

Když jsem omezila svůj výběr na Česko, začala jsem se hodně ptát lidí z UX, jaké studium by doporučili. Říkali mi, že v Česku se UX moc studovat nedá. A pokud jo, tak určitě na KISKu, že KISK je snad jediná možná volba.

Dala jsem na doporučení pár starších studentů KISKu. Navíc mi doporučili i konkrétní předměty, který mi můžou být v praxi užitečné — třeba Uživatelský výzkum nebo Webová analytika.

Co od studia na KISKu očekávám?

Chci si rozšířit obzory. Cítím se trochu lapená ve světě informatiků, který je spletitý, vzrušující a zajímavý, často je ale odtržený od světa ostatních. Projevuje se to třeba tak, že si informatici myslí, že je hrozně snadné sehnat práci. A že každá práce je dobře placená. Filozofická fakulta je příznačné místo pro rozbíjení takových bublin.

Chci se více zaměřit na design. Chci mít čas dělat design a nejlépe se jej učit v rámci studia. Na to na informatice sotva zbýval čas.

Chtěla bych získat formální vzdělání pro kariéru designéra. Designér může být snadno samouk bez formálního vzdělání v oboru, ale tuším, že správné studium designu může člověka posouvat kupředu rychleji. Že na rozdíl od komerční sféry má student přístup k mnoha tématům v oboru a nezůstává uzavřený pouze v poli své profesionální působnosti.

Chci si zlepšit svůj psaný projev.