Všechny cesty vedou
k designu

Baví mě propojovat lidi, umění a technologie. Proto jsem po gymnáziu šla studovat informatiku a grafický design. To mě dovedlo k UX designu, a nakonec i na KISK, kde jsem se zaměřila na profilaci Design služeb a uživatelských rozhraní.

MŮJ PŘÍBĚH

Když mi bylo osm let, chtěla jsem být ilustrátorkou. V deseti jsem chtěla navrhovat smartphony, ale protože ještě neexistovaly, vyráběla jsem si je z papíru. Ve dvanácti jsem chtěla studovat meteorologii nebo genetiku. V patnácti jsem chtěla dělat umění a matematiku, ale nevěděla jsem, jak je spojit. V sedmnácti jsem se zajímala o mezinárodní politiku a grafický design. V devatenácti jsem navrhla novou vizuální identitu pro své gymnázium.

A pak jsem šla studovat informatiku. Ve dvaceti jsem byla nadšená, že se učím matematiku a grafický design. V jednadvaceti jsem nechápala, proč nestuduju umění. Ve dvaadvaceti jsem žila ve Španělsku a bylo mi fajn. Ve třiadvaceti jsem po čtyřech letech studia informatiky konečně pochopila, jak funguje počítač. Pořád jsem ale nerozuměla, jak fungují lidi, tak jsem šla studovat KISK.

Zobrazit dlouhou verzi příběhu

Když mi bylo osm let, chtěla jsem být ilustrátorkou knih. Tak jsem začala chodit na ZUŠ a učit se kreslit a malovat

V deseti jsem chtěla navrhovat smartphony, ale protože ještě neexistovaly, vyráběla jsem si je z papíru. Přemýšlela jsem nad tím, že bych jednou chtěla navrhovat elektroniku, ale nevěděla jsem, jestli je to vůbec povolání a jak se k němu dostat.

Ve dvanácti jsem chtěla studovat meteorologii nebo genetiku. Meteorologové totiž předpovídají budoucnost a genetici nahlížejí do nitra přírody, oboje je tolik fascinující.

V patnácti jsem chtěla dělat umění a matematiku, ale nevěděla jsem, jak je spojit. Ve škole mi říkali, ať jdu na architekturu, ale to mi bylo docela cizí. Místo toho jsem začala trávit hodně času na počítači a využívat technologie k výtvarnému vyjadřování.

V sedmnácti jsem se zajímala o grafický design a o mezinárodní politiku. Jezdila jsem na politické simulace OSN, EU a dalších orgánů. Díky simulacím jsem poznala spoustu cílevědomých mladých lidí, s nimiž jsem v kontaktu dodnes a inspirují mě.

V devatenácti jsem se rozhodla, že budu grafická designérka, navrhla jsem novou vizuální identitu pro své gymnázium a dostala se s ní do národního kola SOČ. Nechtěla jsem se vzdát studia matematiky, proto jsem si podala přihlášku na Fakultu informatiky MU, které nabízela specializaci na grafický design. Nechtěla jsem se vzdát ani kontaktu s komunitou politicky aktivních mladých lidí, proto jsem začala dělat grafiku pro neziskovou organizaci Mladí občané.

A pak jsem studovala informatiku.

Ve dvaceti jsem byla nadšená, že se učím matematiku a grafický design. V jednadvaceti jsem pochybovala o své volbě a přemýšlela, jestli jsem neměla jít radši studovat uměleckou školu.

Při studiu jsem se neustále snažila získávat praxi v oboru, dělala jsem vizuální identity, plakáty a další grafické práce pro různé organizace. Nejvíce mě ovlivnila semestrální stáž v Kiwi.com. Byla jsem na pozici junior graphic designer v marketing týmu, pracovala jsem mezi lidmi z různých koutů světa a nasávala jsem tu nepopsatelně dynamickou atmosféru. A občas se mi povedlo si odskočit z marketingu a zajít na oběd s lidmi z UX týmu.

Z mezinárodního Kiwi jsem odešla, abych se pustila do ještě většího dobrodružství. Odjela jsem na roční Erasmus do španělské Valencie. Svůj čas jsem plnila hlavně zábavou a poznáváním lidí, příběhů a kultur. Kromě toho jsem studovala – design, informatiku a španělštinu.

Ve třiadvaceti jsem po čtyřech letech studia informatiky konečně pochopila, jak funguje počítač. Tuším, jak se navrhují systémy a řídí jejich vývoj. Zároveň jsem osobně poznala, jak často se při vývoji zapomíná na lidi, kteří systém budou používat. Chci zúročit své znalosti a zkušenosti z informatiky a navrhovat systémy, které slouží lidem. Proto – a pro všechno výše zmíněné – jsem šla studovat design služeb na KISKu.AFTER-HOURS

Na cestách do hor i do měst. S batůžkem. 🎒

🌈 Umění a technologie. Dohromady!

☕️ Kafe & Chill. 🍻 Pivo & Párty.